Brokoli ile Düşük Kalorili Yemek Hazırlama

brokoli

Brokoli, bizim için faydaları saymakla bitmeyecek bir nimettir. Özellikler haşlandıktan sonra yağ eklenmeden bir çok şekilde tüketilebilir. Bu da düşük kalorisini koruması konusunda bir avantajdır. Şimdi neler yapabileceğimize bir bakalım.

Brokoli Salatası

Hazırlanışı; Öncelikle sirkeli suda yıkadıktan sonra derince bir tencereye brokolilerimizi koyuyoruz. Üstünü biraz geçecek kadar sıcak su ekliyoruz. Orta ateşte haşlamaya bırakıyoruz. Sapları yumuşadıktan sonra altını kapatıp beş dakika soğuduktan sonra süzerek farklı bir kaba alıyoruz. Haşlanmış mısır ile karıştırarak üzerine bir adet limonu sıkıyoruz. Doyurucu ve bir o kadar da besleyici salatamız hazır. Akşamımızı kurtaracak bu yemek üstelik sadece 88 kalori.

Brokoli 97gr/34Kcal (Pişirilirken yağ eklenmemiş)
Mısır 50gr/42Kcal
Limon 47gr/12Kcal

Sarımsaklı Yoğurt & Brokoli

Hazırlanışı; Öncelikle sirkeli suda yıkadıktan sonra derince bir tencereye brokolilerimizi koyuyoruz. Üstünü biraz geçecek kadar sıcak su ekliyoruz. Orta ateşte haşlamaya bırakıyoruz. Sapları yumuşadıktan sonra altını kapatıp beş dakika soğuduktan sonra süzerek farklı bir kaba alıyoruz. Diğer tarafta ise sarımsağımızı ezerek yoğurt ile çırpıyoruz. Brokolilerin üzerine güzelce serpiyoruz. En az mantı doyuruculuğunda ve mantıdan daha lezzetli bir yemek karşımızda. 99 Kalori.

Brokoli 97gr/34Kcal (Pişirilirken yağ eklenmemiş)
Yoğurt 100gr/61Kcal
Sarımsak 1Diş/4Kcal

onceki sonraki